Haber346

ORAN 3 Proje İçin 27 Milyon TL Destekte Bulunacak

Vali Davut Gül, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), 2017 yılı mali destek programları kapsamındaki Kayseri’de düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda projelere 27 milyon liralık destek verileceği açıklandı. ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, ORAN Kayseri Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda, Kayseri, Sivas ve Yozgat’taki çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yurtnaç, ORAN 2017 […]

ORAN 3 Proje İçin 27 Milyon TL Destekte Bulunacak
30 Mart 2018 - 9:19 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), 2017 yılı mali destek programları kapsamındaki Kayseri’de düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda projelere 27 milyon liralık destek verileceği açıklandı.
ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, ORAN Kayseri Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda, Kayseri, Sivas ve Yozgat’taki çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Yurtnaç, ORAN 2017 yılı mali destek programları kapsamında proje başvurularının sona erdiğini anımsatarak, “Endüstriyel gelişim ve verimlilik, kentsel sosyal altyapının iyileştirilmesi ve yeni yenilenebilir tarım uygulamalarında projeler geldi. Toplam 27 milyon lirayı bu sene zarfında bu üç projeye vereceğiz. Endüstriyel gelişim ve verimlilikte 94 projemiz var. Kentsel sosyal altyapının iyileştirilmesinde 76 proje var. Yeni yenilenebilir tarım uygulamalarında da 32 proje gelmiştir. Kayseri, Sivas ve Yozgat olarak ajansa toplam 202 proje başvurusu teslim edilmiştir. Bu projeler inşallah hayırlı işlere kapı aralar.” diye konuştu.
ORAN’ın desteklediği projelerin önemine vurgu yapan Yurtnaç, Kalkınma Bakanlığı’nın önem verdiği güdümlü projelerin de devam ettiğini ifade etti.
Yurtnaç, Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası projesinin, Sivas’ta ise Hamidiye Sanayi ve Kent Müzesi güdümlü projenin fizibilite çalışmalarının devam ettiğini aktardı.
Toplantıya, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Vali Davut Gül ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER