Haber346

Nüfus Müdürlüğünden Ehliyet ve Pasaport Alınabilecek

İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri artık ehliyet ve pasaport verebilecek. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bakanlıkça hazırladıkları yeni sistem ile ilgili yaptığı açıklamalar doğrultusunda ilimizde de 2 Nisan’dan itibaren Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport, sürücü̈ belgesi işlemleri için ilçe nüfus müdürlüklerine başvuru yapılabilecek. Böylece vatandaşımızın birden fazla belge için başvuru yapması gerektiğinde ayrı ayrı […]

Nüfus Müdürlüğünden Ehliyet ve Pasaport Alınabilecek
30 Mart 2018 - 9:20 'de eklendi.
Reklam

İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri artık ehliyet ve pasaport verebilecek.
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bakanlıkça hazırladıkları yeni sistem ile ilgili yaptığı açıklamalar doğrultusunda ilimizde de 2 Nisan’dan itibaren Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport, sürücü̈ belgesi işlemleri için ilçe nüfus müdürlüklerine başvuru yapılabilecek. Böylece vatandaşımızın birden fazla belge için başvuru yapması gerektiğinde ayrı ayrı belge sunma zorunluluğu da ortadan kalkacak. Yeni sistemle vatandaşın bir kere alınan parmak izi de, nüfus müdürlüklerinde yapılacak diğer işlemlerde sadece teyit amaçlı kullanılacak.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni nesil sürücü belgeleri değişim işlemi de nüfus müdürlüklerinde yapılacak. Diğer yandan nüfus kütüklerine ait belgelerin tamamı da dijital hale gelecek ve şu anda emniyette bulunan ehliyet için verilen biyometrik veriler ve pasaport için verilen biyometrik veriler de aynı şekilde nüfus müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştirilecek.
Böylece vatandaşlarımız daha yüksek standartlarda ve hızlı bir hizmete kavuşmuş olacak. Kısa bir süre önce de araç tescil işlemleri noterlere devredilmişti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER