Haber346

CHP’li Akyıldız’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Uyarı

CHP’li Ali Akyıldız, Sivas Numune Hastanesi’nin yıkılmasını istemeyenlere, “dinsiz imansız” suçlamasında bulunan din adamını Türkiye Büyük Milet Meclisi gündemine taşıdı. Akyıldız, “bu millet ne çektiyse din bezirganlarından çekmiştir” dedi. CHP Sivas Miletvekili Ali Akyıldız, Eski Numune Hastanesi A blokun yıkılma sürecini TBMM gündemine taşıdı. Mecliste konuşan Akyıldız, “Son günlerde Sivas’ta yeni bir meczubun, Numune Hastanesinin […]

CHP’li Akyıldız’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Uyarı
30 Mart 2018 - 9:25 'de eklendi.
Reklam

CHP’li Ali Akyıldız, Sivas Numune Hastanesi’nin yıkılmasını istemeyenlere, “dinsiz imansız” suçlamasında bulunan din adamını Türkiye Büyük Milet Meclisi gündemine taşıdı. Akyıldız, “bu millet ne çektiyse din bezirganlarından çekmiştir” dedi.

CHP Sivas Miletvekili Ali Akyıldız, Eski Numune Hastanesi A blokun yıkılma sürecini TBMM gündemine taşıdı.
Mecliste konuşan Akyıldız, “Son günlerde Sivas’ta yeni bir meczubun, Numune Hastanesinin yıkılması için fetva verdiğini ve yıkılmasını istemeyenleri ise, ” dinsiz, imansız” olarak suçlamalarda bulunduğunu dile getirdi.
Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyaran Akyıldız, “Sizin aracılığınızla Sayın Cumhurbaşkanına soruyorum: Sivas’ta bir yerel televizyon kanalına çıkan, yüksek keramet şovlar yapan bir hoca efendi rüyasında Peygamber Efendimiz’i görmüş ve Peygamber Efendimiz de bu meczuba A4 kâğıdında, irşat edilecek illerin listesini vermiş; bu hoca efendi de, bu listede Sivas olduğu için, gelip Sivas’ı irşat etmeye kalkmış. Şimdi, bu hoca efendi diyor ki: “Benim arkamda vali var, bakan var.” Hatta bu hoca efendi Sayın Cumhurbaşkanımız Sivas’a geldiğinde de Cumhurbaşkanımızla görüştürülüyor. Şimdi, bu hoca efendi bununla da kalmıyor, aynı televizyon programında -Numune Hastanesinin yıkılması gündemde; tabii, yıkılmasını Sivas halkı, hiç kimse istemiyor; halka rağmen böyle bir karar verilmiş- Numune Hastanesinin yıkılmasıyla ilgili “Numune Hastanesi yıkılmasın.” diyenlere “Dinsiz, imansız.” diyecek kadar da kendinde keramet görüyor” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı uyaran CHP’li Akyıldız, “Ben buradan uyarıyorum: Biz toplum olarak ne çektiysek bu din bezirgânlarından çektik. Yeni bir FETÖ de Sivas’tan çıkmasın, ben Sivas halkı adına uyarıyorum. Fetullah Gülen cemaati terör örgütü gibi bir yapılanmanın da Sivas’ta önünün açılmasını istemiyorum. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımızı da uyarıyorum: Bu tür yapıların önünü keselim, bu tür meczuplara kesinlikle prim vermeyelim diyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER