Haber346

Sivas Kent Meydanında Kitap Okuma Etkinliği

SİVAS Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kütüphaneler Haftası nedeni ile kent meydanında kitap okuma etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinlikte farkındalık oluşturmak için Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın, öğrencilerle birlikte kitap okudu. Kütühaneler Haftası nedeni ile il protokolü ve öğrenciler kent meydanında bulunan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinin bahçesinde kitap okudu. Etkinliğe, Kadı Burhaneddin Öğrenci […]

Sivas Kent Meydanında Kitap Okuma Etkinliği
28 Mart 2018 - 6:00 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kütüphaneler Haftası nedeni ile kent meydanında kitap okuma etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinlikte farkındalık oluşturmak için Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın, öğrencilerle birlikte kitap okudu.
Kütühaneler Haftası nedeni ile il protokolü ve öğrenciler kent meydanında bulunan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinin bahçesinde kitap okudu. Etkinliğe, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisinden 200 öğrenci katıldı. Etkinlik öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Vali Davut Gül, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu ifade ederek “Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri 5 okulda 200 öğrencinin katılımıyla meydanda kitap okuma etkinliği yapacaklar. Biz de il yöneticileriyle bu etkinliğe katılacağız. Amacımız farkındalık oluşturmak. Hem çocuklarımız açısından hem kamuoyu açısından Sivas ilim İrfan şehri, medreseler şehri dolayısıyla da bu meydana yakışacak en güzel etkinliklerden biri toplu olarak kitap okumak” dedi.
Okuma alışkanlığının çocukluk döneminde başladığını ifade eden Belediye Başkanı Sami Aydın ise “Sivas bir kültür şehri, Sivas bir Selçuklu şehri, Sivas çok önemli şairler, halk ozanı yetiştirmiş illerden bir tanesi. Okuma alışkanlığı çocukluk döneminde başlıyor. Dolayısıyla bizim toplum olarak belki en büyük eksikliklerimizden bir tanesi okuma alışkanlığımızın istenilen seviyede ve düzeyde olmaması. Bu bilinci çocuklarımızda aşılamak adına bugün Kütüphaneler Haftası’nda böyle bir etkinlik başlatıldı. Sivas olarak kültür konusunda gerek valiliğimiz gerek belediyemiz olarak çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Sivas’ın gizli kalmış, unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş bütün değerlerini ortaya çıkarmak adına yoğun bir çalışma yapıyoruz. Bu kapsamda bugün öğrencilerimizle bu etkinliğe katıldık. Okumak adeta bir makinenin yağlanması gibi daha verimli çalışması adına ne kadar önemliyse okumak da insanın zihnini gençleştiriyor. İnsanın ufkunu artırıyor, olaylara yaklaşımı ve bakış açısını değiştiriyor” diye konuştu.
Etkinliğin ardından Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın öğrencilere kitap dağıttı.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER