Haber346

Karakoç: “Öğretmen Örselenmemeli, Önemsenmeli”

Eğitim Bir Sen Sivas 1 Nolu Şubesi ve öğretmenler, performans sistemi ile mülakatla sözleşmeli öğretmen atama uygulamasını protesto etti. Eğitim Bir Sen genel Merkez kurulunun aldığı karar doğrultusunda öğretmen performans değerlendirme sistemine ve son zamanlarda eğitimcilere karşı artan şiddet olaylarına dikkat çekebilmek adına 81 ilde dün basın açıklamaları düzenlendi. Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde […]

Karakoç: “Öğretmen Örselenmemeli, Önemsenmeli”
28 Mart 2018 - 6:44 'de eklendi.
Reklam

Eğitim Bir Sen Sivas 1 Nolu Şubesi ve öğretmenler, performans sistemi ile mülakatla sözleşmeli öğretmen atama uygulamasını protesto etti.
Eğitim Bir Sen genel Merkez kurulunun aldığı karar doğrultusunda öğretmen performans değerlendirme sistemine ve son zamanlarda eğitimcilere karşı artan şiddet olaylarına dikkat çekebilmek adına 81 ilde dün basın açıklamaları düzenlendi.
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen protesto ve basın açıklamasına Eğitim Bir Sen Sivas 1 Nolu Şube üyeleri ve öğretmenler katıldı.
Eğitim Bir Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı İlhan Karakoç, “Taslak bir bütün olarak incelendiğinde, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısının olmayacağı, aksine kurumsal bütünlüğü, mesleki motivasyonu, çalışma barışını ve iş birliği zedeleyeceği, öğretmenin mesleğine odaklanması yerine performans puanını yükseltme ve yazılı sınava hazırlanma eksenli bir çalışma hayatına yönlendireceği görülmektedir” dedi.Sözleşmeli öğretmenlik ve ek ders esaslarında ki eşitsizliğe de değinen Karakoç, Eğitimde öğretmen açığı, mülakatla sözleşmeli öğretmenlik, ek ders esaslarında ki eşitsizlik, ders ücretlerinde ki adaletsizlik, okulların bütçe sorunu, yabancı dil pilot uygulaması, rehberlik hizmetlerinin hizmetin özüne uygun yapılmaması, teftiş sisteminde ki dönüşümün soru işaretleri içermesi ve öğretmenlere karşı giderek artan şiddet gibi çözüme kavuşturulmayı bekleyen onlarca sorun varken, bunlara yenilerini ekleyecek, çalışma barışını bozacak uygulamalarda ısrar etmek, yönetilmesi zor süreçlere yol açacaktır” dedi.
Karakoç, eşit olmayan şartlarda hizmet verenleri aynı kıstaslarla ölçmeye çalışmanın hakkaniyete aykırı olduğunu ifade ederek “ Bakanlığın performansı sorgulanmadan öğretmenin performansının sorgulanması doğru değildir” ifadelerini kulandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER