Haber346

Sivas’ta Yazıcıoğlu İçin Yürüyüş Düzenlendi

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesinde 25 Mart 2009’da meydana gelen helikopter kazasında Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenlendi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Teşkilatları tarafından düzenlenen Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 9’uncu yılı nedeniyle “Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlere Vefa Yürüyüşü”ne, Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yaşamını yitiren Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, […]

Sivas’ta Yazıcıoğlu İçin Yürüyüş Düzenlendi
26 Mart 2018 - 17:32 'de eklendi.
Reklam

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesinde 25 Mart 2009’da meydana gelen helikopter kazasında Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenlendi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Teşkilatları tarafından düzenlenen Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 9’uncu yılı nedeniyle “Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlere Vefa Yürüyüşü”ne, Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yaşamını yitiren Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, Erhan Üstündağ ve gazeteci İsmail Güneş’in yakınları ile yaklaşık bin kişi katıldı. BBP Sivas İl Başkanlığı önünde toplanan grup ellerinde döviz ve pankartlarla, tekbirler eşliğinde, “Muhsinler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak Atatürk Caddesi’nden Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesine kadar yürüdü. Burada toplanan grup adına konuşan İl Başkanı Uğur Bulut, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Türk ve İslam aleminin birliği ve beraberliği için çok hizmet ettiğini söyledi. Yazıcıoğlu’nun, 5 kişiyle ebediyete intikal ettiği helikopter kazasına ilişkin yürütülen davalarda ana dosyanın açılmasını istediklerini dile getiren Bulut, “Biz devletimize, milletimize, bayrağımıza, ezanımıza son derece bağlı Alperenler olarak, 15 Temmuz’da sokağa ilk çıkan Alperenler olarak devletimizden Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerini istiyoruz, bu en büyük hakkımızdır.” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından dua edildi. Meşaleler eşliğinde ülkücü yemini edilmesinin ardından grup dağıldı.

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER