Haber346

Sivas’ta Fırtına Yıktı Geçti!

SİVAS’ta zaman zaman etkili olan fırtına, ev ve işyerlerinin çatılarını uçurdu. Sanayi sitesinde duvarın devrilmesi sonucu 4 araç zarar gördü. Sivas’ta sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji verilerine göre hızı saatte yaklaşık 40-60 kilometre olan kuvvetli rüzgar ile yer yer saatteki hızı 70-100 kilometre arasında değişen fırtına, kent genelinde etkili oldu. […]

Sivas’ta Fırtına Yıktı Geçti!
26 Mart 2018 - 17:21 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta zaman zaman etkili olan fırtına, ev ve işyerlerinin çatılarını uçurdu. Sanayi sitesinde duvarın devrilmesi sonucu 4 araç zarar gördü.
Sivas’ta sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji verilerine göre hızı saatte yaklaşık 40-60 kilometre olan kuvvetli rüzgar ile yer yer saatteki hızı 70-100 kilometre arasında değişen fırtına, kent genelinde etkili oldu. Fırtına nedeniyle kent merkezindeki 4 Eylül Sanayi Sitesi’nde Ömer Işık’a ait işyerinin çatı kısmındaki yan duvar devrildi. Park halinde bulunan 2 otomobil, 1 hafif ticari araç ile 1 minibüste hasar oluştu. araçlar, kullanılamaz hale geldi.
ARACINI GÖRÜNCE ŞOK YAŞADI
Sanayideki bir asansör firmasında çalışan ve sabah aracını park ettikten sonra çalışmaya giden Ferhat Ağgöre, iş yerine döndüğünde aracını hurdaya döndüğünü görünce şoke oldu. İş yeri arkadaşlarının sakinleştirmeye çalıştırdığı Ağgöre, “Sabah aracımı park etmiştim. Dönünce bu halde bulunca şok oldum. Çok üzüldüm. Bir yıl önce almıştım. Felçli babam var. Onu götürüp getiriyordum” dedi. Diğer araç sahipleri Mehmet Kırkaç ve Osman Karapolat da şiddetli rüzgarın etkisiyle çatının yıkıldığını belirterek, araçların kullanılamaz hale geldiğini söyledi. İş yeri sahibi ile araç sahipleri arasında da tartışma yaşandı.


ÇATIYI TUTMAYA ÇALIŞTILAR
Öte yandan rüzgar kent genelinde de binalarda da hasara yol açtı. Alibaba Mahallesi’nde henüz inşaat halindeki 5 katlı bir apartmanın çatı kaplama malzemeleri fırtınanın etkisiyle yerinden kalktı. Bu sırada çatıya çıkan işçilerin, kopmak üzere olan parçaları tutmaya çalıştıkları görüldü.

Etkili olan fırtına nedeniyle kent merkezindeki Ata Sanayi Sitesi’nin 25 metre uzunluğunda 5 metre yüksekliğindeki tabelası yola devrildi. Olayın ardından polis ekipleri yolda güvenlik önlemleri aldı ve yol trafiğe kapatıldı.


MOBESE DİREĞİ DEVRİLDİ
Sivas Valiliği arkasında bulunan Hikmet Işık Caddesi’nde, rüzgarın şiddetine dayanamayan bir MOBESE kamerası direği de yola devrildi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER