Haber346

Vali Gül: “Söz Veripte Yapamadığımız İş Yok”

Vali Davut Gül, ilçelerin sorunlarının belirlenmesi amacıyla muhtarlar toplantılarına devam ediyor. Vali Gül, bu kapsamda Hafik ve Doğanşar ilçe muhtarlarıyla biraraya geldi. Merkez ile ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerinin dinlenmesi amacıyla sivas valiliği tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısı devam ediyor. Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde yapılan, Hafik ve Doğanşar ilçeleri muhtarlarının katıldığı toplantı, […]

Vali Gül: “Söz Veripte Yapamadığımız İş Yok”
23 Mart 2018 - 16:35 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, ilçelerin sorunlarının belirlenmesi amacıyla muhtarlar toplantılarına devam ediyor. Vali Gül, bu kapsamda Hafik ve Doğanşar ilçe muhtarlarıyla biraraya geldi.
Merkez ile ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerinin dinlenmesi amacıyla sivas valiliği tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısı devam ediyor.
Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde yapılan, Hafik ve Doğanşar ilçeleri muhtarlarının katıldığı toplantı, Doğanşar ve Hafik ilçelerinin filmlerinin izlenmesi ve Doğanşar Kaymakamı Mustafa Serin ile Hafik Kaymakam Vekili Ömer Sait Karakaş’ın kısa brifingleri ile başladı.
Programda konuşan Vali Davut Gül, kamu yatırımları anlamında yapılabilecek her şeyi bir takvim içerisinde yapacaklarını ifade ederek şunları kaydetti; “Doğanşar ilçemizde sizlerle bir araya geldik, talep ettiğiniz sorunlarınızın bir kısmı çözüldü bir kısmı da çözülmek üzere. Özellikle Doğanşar ilçemizin yıllardır beklediği bir Öğretmenevi yapılma konusu vardı. Çok amaçlı bir salon ve içerisinde birçok etkinliğin yapılabileceği bir bina inşa edilecek. İhalesi bitti. Önümüzdeki yıla kadar tamamlanacak. Diğer yandan ilçemizin sabırsızlıkla beklediği Koyulhisar ve Hafik yollarının yapılması işi var. Hafik yolu yatırım programına alındı. Yapımı devam ediyor. Koyulhisar yolunun bir kısmı yapıldı geri kalan kısmında ise etüt çalışmaları devam ediyor” dedi.
Hızlı tren projesinin Hafik ilçesinden geçeceğini ifade eden Gül, “İki ilçemiz birbirine çok yakın. Doğanşar’a gitmek isteyen trenle Hafik’e gidecek, oradan da Doğanşar’a gitmiş olacak. TANAP Projesi bu güzel iki ilçemize ayrı hava katacak” şeklinde konuştu.
Kırsal altyapı çalışmalarınada değinen Gül, KÖYDES ödeneğinin bu yıl geçen yıla oranla yüzde 60 fazla olduğunu dile getirdi. Ödenek dikkate alındığında bu yıl altyapı hizmetlerinin daha çok yapılacağını kaydeden Gül, “İlçelerimizin sorunlarını çözeceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltmek.” ifadesini kullandı.
Eğitim yatırımlarına da değinen Gül, Doğanşar ve Hafik ilçelerinde eğitim alanında her hangi bir sorun bulunmadığını ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın destekleri ile önemli hizmetler gerçekleştirildiğini belirtti. Gül, “Bizim yarınımız bugünden daha iyi olacak. Yeter ki birlik bütünlüğümüz bozulmasın. İstikrarımıza zarar gelmesin. Hizmetlerin hepsi geçmişe baktığınızda her sene bir önceki yıldan daha fazla yapılıyor. Sorunlarımızın hepsi çözülememiş olabilir, ama eskiye oranla çok iyi durumdayız. Söz verip de yapamadığımız bir şey yok, yapamayacağımız işlerinde sözünü vermiyoruz” şeklinde konuştu.
Ülke genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine de değinen Gül, “İlçelerimizde ve köylerimizde okuma- yazma bilmeyenler varsa kursa kayıtlarının yapılması ve okullaşması lazım. Bunun için muhtarlarımıza büyük görevler düşüyor.” şeklinde konuştu.
Toplantının sonunda Vali Davut Gül tarafından katılımcılara sertifika taktim edildi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER