Haber346

Şehit Eşinin İsteği Yerine Getirildi

SİVAS’tan Kıbrıs Barış Harekatına katılarak Kıbrıs’ta şehit olan Kaya Afacan’ın eşi Hacer Afacan, Kıbrıs’a giderek eşinin kabrini ziyaret etti. Kaya Afacan henüz 22 yaşındayken eşi ve 11 aylık yavrusunu geride bırakarak Kıbrıs Barış Harekâtı’na katıldı. Burada düşman askerine karşı kahramanca çarpışarak 26 Temmuz 1974 günü şehit düştü. Afacan, şehadet şerbetini içtiği topraklara defnedildi. Aradan tam […]

Şehit Eşinin İsteği Yerine Getirildi
20 Mart 2018 - 10:01 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’tan Kıbrıs Barış Harekatına katılarak Kıbrıs’ta şehit olan Kaya Afacan’ın eşi Hacer Afacan, Kıbrıs’a giderek eşinin kabrini ziyaret etti.
Kaya Afacan henüz 22 yaşındayken eşi ve 11 aylık yavrusunu geride bırakarak Kıbrıs Barış Harekâtı’na katıldı. Burada düşman askerine karşı kahramanca çarpışarak 26 Temmuz 1974 günü şehit düştü. Afacan, şehadet şerbetini içtiği topraklara defnedildi. Aradan tam 44 yıl geçtikten sonra şehidin eşi 65 yaşındaki Hacer Afacan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Kıbrıs gazileri için bir gezi programı düzenlediğini duydu ve kendisi gidemediği için eşinin mezarının fotoğrafını istedi. İlk kafilenin yurda dönüşüyle eşinin kabrine ait fotoğrafını gören Hacer Afacan, ikinci kafileyle birlikte Kıbrıs’a gitti. Hacer Afacan eşinin mezarı başında dua etti. Şehit Kaya Afacan’ın oğlu gelini ve torunu da kafilede yer aldı. Şehit Afacan’ın mezarı başında dua etmenin mutluluğunu yaşayan Afacan ailesi aynı zamanda hüzünlendi. Şehit Kaya Afacan’ın mezarı başında dua eden aile Belediye Başkanı Sami Aydın’a teşekkür etti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER