Haber346

THK Üniversitesi İçin Yeniden Harekete Geçilmeli!

2011 yılından beri gündeme gelen Türk Hava Kurumu Üniversitesi konusunda hiç bir adım atılamadı. Yer bulunamayan üniversite konusunda siyasilerden de hiç bir destek gelmedi. 2011 yılından itibaren Sivas kamuoyunda gündemde uzun süre kalan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi unutuldu İkinci üniversite söylemlerinin de havada kaldığı Sivas’ta Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulması düşünülen Havacılık […]

THK Üniversitesi İçin Yeniden Harekete Geçilmeli!
06 Mart 2018 - 16:29 'de eklendi.
Reklam

2011 yılından beri gündeme gelen Türk Hava Kurumu Üniversitesi konusunda hiç bir adım atılamadı. Yer bulunamayan üniversite konusunda siyasilerden de hiç bir destek gelmedi.
2011 yılından itibaren Sivas kamuoyunda gündemde uzun süre kalan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi unutuldu
İkinci üniversite söylemlerinin de havada kaldığı Sivas’ta Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulması düşünülen Havacılık Fakültesi, Meslek Yüksekokulu, Koleji ve Uçak Helikopter Bakım Merkezinin tekrar gündeme alınması bekleniyor.
Yer bulunamadığı için gündemden çıkan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi ile ilgili başta Vali Davut Gül’ün ve siyasilerin yeniden devreye girmesi isteniyor.
Konunun sadece bir vaat olarak kalmaması siyasi irade ile bürokratların bu konuda girişimlerde bulunarak Sivas’a bu üniversitenin kazandırılması bekleniyor.
THK Sivas Şubesi Eski Başkanı Halil Işın 2015 yılında verdiği bir ropörtajda “Türk Hava Kurumu Genel Başkanı’nın ‘Buyurun Sivaslılar’ dediğinde bu demir dövülecekti. Bu konunun üzerine gidilecekti ama gidilmedi. İlimizdeki gerek Sivil Toplum Kuruluşları ve gereksi basın yayın organları da bu konunun takipçisi olmadı. Yani ‘Demir tavında dövülür’ derken, bu demiri kim dövecekti. Tüm Sivas halkı, ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşları ve basın yayın organları… Bu demir tavından çıkmadan anında dövülecekti. Ancak hiç kimse konunun takipçisi olmadı. Sözleriyle durumun içler acısı olduğunu söylemişti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER