Haber346

İyi Parti Sivas İl Başkanlığı Kongresi Yapıldı

İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresini gerçekleştirdi.Tek liste ile gidilen seçimde Taha Çaykuş, İyi Parti Sivas il başkanlığına seçildi. Kongrede DSP Sivas İl Başkanı Harun Karadağ, AK Parti Kadın Kolları eski Başkanı Neslihan Dereli, Ülkü Ocakları Sivas Başkanlığı Kurucusu Mustafa Suata başta olmak üzere çok sayıda kişi İYİ Parti’ye katıldı. İyi Parti Sivas […]

İyi Parti Sivas İl Başkanlığı Kongresi Yapıldı
04 Mart 2018 - 14:36 'de eklendi.
Reklam

İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresini gerçekleştirdi.Tek liste ile gidilen seçimde Taha Çaykuş, İyi Parti Sivas il başkanlığına seçildi. Kongrede DSP Sivas İl Başkanı Harun Karadağ, AK Parti Kadın Kolları eski Başkanı Neslihan Dereli, Ülkü Ocakları Sivas Başkanlığı Kurucusu Mustafa Suata başta olmak üzere çok sayıda kişi İYİ Parti’ye katıldı.
İyi Parti Sivas İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye İyi Parti GİK Üyesi ve 25. Dönem Sivas Milletvekili Celal Dağgez, İyi Parti Kurucu üyesi Çiğdem Özer ve çok sayıda partili katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak Divan Kurulu seçimi yapıldı. Delegelerin verdiği oylarla Divan Başkanlığına İyi Parti GİK Üyesi Celal Dağgez seçildi.
Dağgez burada yaptığı konuşmada İyi Parti’nin Türkiye siyasetindeki yerinden ve gelecek planlarından bahsetti. Ak Parti hükümetleri döneminde başta Sivas olmak üzere Anadolu pek çok kentin küçüldüğünü ve giderek daha fazla göç verir geldiğini belirten Dağgez, İyi Parti iktidarında Anadolu kentlerinin göç veren değil göç alan şehirler olacağını söyledi. Dağgez, “ Sivas, Ak Parti iktidara geldiğinden beri göç vermektedir. Sivas deyince akla 2 şey geliyor. Birincisi göç, ikincisi yoksulluk ve emeklilik. Sivas’ı emekli şehri yaptılar. 2-3 dönemdir Sivas’tan AKP’li bakan var. Bunlar ne iş yapıyorlar. Pancar alım şefliği açıyorlar. Pancar alım şefliği nedir? Bir nevi kantar. Ülkemizin ve ilimizin çok büyük sıkıntıları var. Bakın 1935 yılı nüfus sayımında Sivas’ın nüfusu 435 bin. Ülke genelinde ehemmiyeti 7. sırada. 15 yıldır göç veriyor Sivas. Uzağa gitmeye gerek yok. AKP iktidara geldiğinde Sivas’ın 6 tane milletvekili vardı 5’e düştü. O yüzden Sivas’ın makus talihi yenmek için İyi Parti var.”diye konuştu.
Dağgez, Sivas’ın AKP hükümetleri döneminde yatırım noktasında gereken desteği almadığını ifade ederek, mevcut yatırım ve desteklerin de Sivas’tan götürüldüğünü söyledi. Dağgez, “2015 seçimlerinde burada bulunanların pek çoğu ile birlikte çalıştık. İnsanları gezdik ve o dönemde Sivas’tan kaçırılan yatırımları konuştuk. O günlerde Sivas’ın gündeminde ne vardı. Sivas’tan satılanlar vardı, Sivas’tan taşınanlar vardı. Sivas’ta satılanlar neydi? Divriği Demir Çelik madenleri, Kangal Termik Santral, Milli Savunma Bakanı Sivaslı olmasına rağmen Sivas’tan taşınan askeri hastane, Sivas’tan taşınan dikimevi, Sivas’tan götürülen Devlet Malzeme Ofisi’ni konuşuyorduk. Bunları geri getirin dedik. Ama onları geri getirmedikleri gibi geldiler Sivaslılara Lojistik Köy kuracağız dediler. Kurdular mı lojistik köy? Nerde bu köy? Lojistik köyün yanında 2. Sanayi bölgesini kuracaklardı, kurdular mı? Kurmadılar. Biz o gün bunlar yalan söylüyor, Sivaslıların aklıyla alay ediyorlar dedik inanmadılar bize. Başka ne dedi bunlar? 2. Devlet Üniversitesini kuracağız dediler. Kurdular mı? Yok. Sivas’tan sonra başvuru yapan şehirlerde üniversiteler açıldı, o üniversitede okuyan çocuklar 2. Sınıfa geçti. Bizimle ilgi bir faaliyet var mı? Yok. Sivas Demir Çelik fabrikasını düzelteceğiz, devletin denetim ve kontrolüne alacağız, orda daha fazla insan çalışacak dediler. Onu da yapmadılar.” dedi.
Genel İdare Kurulu Üyesi Çiğdem Özer Sivas’ın tarihi ve kültürel bir öneme sahip olması nedeniyle Türkiye siyasetinde önemli bir rol üstlendiğini söyledi. Özer, konuşmasına birlik ve beraberliğe dikkat çekerken siyasetin insanları ayrıştırmaması gerektiğini söyledi. Özer, “Daha güzel Türkiye daha güzel yarınlar istiyoruz. Sayın genel başkanımız Meral Akşener hanımefendinin önderliğinde üzerimize düşen görevleri layığıyla yerine getireceğiz. Ayrışmanın ve ötekileştirmenin olmadığı bir toplum düzeni isteyen herkesi,adil yönetim adil yargı isteyen herkesi , hak hukuk adalet isteyen herkesi zalimin karşısında mazlumun yanında olan herkesi liyakat esasına göre yönetilen bir kamu düzeni isteyen herkesi biz iyi partili olmaya davet ediyoruz. İyi parti barış içerisinde Sağ sol Türk Kürt alevi sünni çerkez, laz, gürcü roman, boşnak ayrımı yapmadan güzel günler görmek isteyen herkesin umududur.Bu anlayışla Sivas il kongremizin hayırlara vesile olmasını bir arada kardeşçe yaşama duygumuzun pekiştiği kutuplaşmanın asla ve asla olmadığı sağ duyunun hakim olduğu ülkemizin ve tüm insanları huzur mutluluk barış ve iyilikle getirmesini can-ı gönülden diliyorum. Suriyenin Afrin kırsalında teröristlerce çıkan çatışmada şehit düşen mehmetçiğimize allahtan rahmet kederli ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Gazilerimize allah acil şifa versin yar ve yardımcısı olsun Allah hepsini.Gazilerimiznde bir an önce iyileşmesini yüce Allahtan temenni ediyorum.
Özer, konuşmasının dedesi Aşık Veysel’in “Vatan bizim, ülke bizim el bizim; Emin ol ki her çalışan kol bizim; Ayyıldızlı bayrak bizim mal bizim; Söyle Veysel öğünerek överek” dizeleriyle noktaladı.
İyi Parti Sivas İl Başkanı Taha Çaykuş konuşmasına Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Türk askeri ve türk polisine dua ederek başladı. Çaykuş, harekatta şehit olan asker ve polislere de Allah’tan rahmet diledi. Konuşmasında birlik beraberlik mesajları veren Çaykuş, ülkenin geleceğinin teminatı için birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Çaykuş, “Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun son konuşmasında ki sözlerini hatırlatmak istiyorum. Biz her zaman beraberiz. Biz kardeşiz. Benim için şu kürt, bu Türkmen, bu Alevi, bu sünni, bu çerkez, bu laz, bu boşnak yok. Benim için yaratılmışı severim yaratandan ötürü insan var. Onun içinde insanı esas alacağız. Onun için insanı esas alıyoruz. Bizim en büyük vaadimiz parlamenter sisteme dönmek olacaktır. Üstünlerin üstünlüğünü yıkacağız. Hukukun üstünlüğünü yeniden tesis edeceğiz. Atatürk ilkelerine bağlı çocuklar yetiştireceğiz. Mutlu insanların, huzurlu ailelerin yaşadığı bir Türkiye gerçekleştireceğiz.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından farklı siyasi partilerden ayrılarak İyi Parti saflarına katılan kadın üyelere GİK Üyesi Celal Dağgez ve Çiğdem Özer tarafından parti rozeti takıldı.
Daha sonra kongerede yönetim kurulu ve mali raporlar okunarak delegelerin ibrasına sunuldu. Yönetimin ibra edilmesinin ardından tek liste ile gidilen seçimde Taha Çaykuş, İyi Parti Sivas il başkanlığına seçildi.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER