Haber346

ORAN Şubat Ayı Toplantısı Yozgat’ta Gerçekleştirildi

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Şubat ayı yönetim kurulu toplantısı Yozgat Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet […]

ORAN Şubat Ayı Toplantısı Yozgat’ta Gerçekleştirildi
01 Mart 2018 - 18:19 'de eklendi.
Reklam

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Şubat ayı yönetim kurulu toplantısı Yozgat Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci katıldı.
Toplantıda konuşan Yozgat Valisi Yurtnaç, Kalkınma Bakanlığı tarafından 2019-2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı hazırlıklarının bir yılı aşkın bir süredir devam ettiğini söyledi. Bu bağlamda Türkiye’nin 81 ilinde paydaş toplantılarının kalkınma ajansları tarafından organize edilip yapıldığını belirten Vali Yurtnaç, “Bölgemizde de 3 ilimizde 300’ün üzerinde kişinin katılımı ile toplantılar yapılmıştır. Toplantılarda 11. Kalkınma Planında yer alması için tüm paydaşlarımızın fikirleri alınmış ve Kalkınma Bakanlığına Ajansımız Planlama Birimi tarafından raporlanmıştır. AB fonuyla yürütülen, ajansımızın ana yararlanıcısı, Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının ise proje ortağı olduğu Sivas İŞGEM projesinin inşaat işleri bitmiş ve talep eden firmalarımız atölyelere yerleşmeye başlamışlardır. Şuana kadar 14 firma İŞGEM’de faaliyetlerine başlamıştır. İŞGEM’in eğitim, danışmanlık ve kuluçka merkezi gibi faydalarından yararlanmak isteyen ve işliklerde yer almak isteyen firmalarımızı davet ediyoruz. Kalkınma ajansımızın desteği ile bölge illerimiz Kayseri, Sivas ve Yozgat EMİTT 2018 fuarında standlarını açmış olup illerimizin tanıtımına katkı sağlanmıştır. Fuarın tüm illerimiz için faydalı sonuçlar vereceğini bekliyoruz” dedi.
Ajansın 2018 yılı mali destek programları başvuru süreci hakkında da bilgi veren Vali Yurtnaç, “Süreç devam etmektedir. Bölgemiz kamu kurumları ve KOBİ’lerimizin başvuru yapabildiği mali destek programlarına son başvuru tarihi 16 Mart 2018 olup tüm ilgili kurum-kuruluşları projelerini hazırlaması için kalan kısa sürede çalışmalarını hızlandırmalarını ve toplam 27 milyon TL’lik kaynaktan pay almalarını istiyoruz. Ajansımızın çalışmalarının bölge illerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER