Haber346

Fen Lisesinin Laboratuvarı Yenilendi

Sivas İl Özel İdaresinin katkılarıyla, Fen Lisesi Yazılım ve Kodlama Laboratuvarı yenilendi. İl Özel İdaresi tarafından düzenlemesi yapılarak modern bir görünüme kavuşturulan laboratuvarın açılışına, Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya, Ruhsat ve Denetim Müdürü Emrullah Toprak ve […]

Fen Lisesinin Laboratuvarı Yenilendi
01 Mart 2018 - 18:12 'de eklendi.
Reklam

Sivas İl Özel İdaresinin katkılarıyla, Fen Lisesi Yazılım ve Kodlama Laboratuvarı yenilendi.
İl Özel İdaresi tarafından düzenlemesi yapılarak modern bir görünüme kavuşturulan laboratuvarın açılışına, Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya, Ruhsat ve Denetim Müdürü Emrullah Toprak ve diğer davetliler katıldı.
Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünce sürdürülen çalışmalarla 9. ve 10. sınıflarda zorunlu hale getirilen “Robotik ve Kodlama” eğitimlerinin verileceği Yazılım ve Kodlama Laboratuvarı, okul-aile birliğinin de katkılarıyla yenilenerek, öğrenciler için uygun hale getirildi.
Yenilenen laboratuvarın öğrenciler için çok faydalı olacağını aktaran okul müdürü Erol Özcan, açılışta yaptığı konuşmada, “Bu yıl zorunlu hale gelen ‘Robotik ve Kodlama’ eğitimleri kapsamında öğrencilerimiz el emeği, göz nuru çalışmalarını yapmaya başladılar. Şimdi güzel ve modern bir laboratuvara da kavuşmuş oldular. Laboratuvarın oluşturmasında emeği geçenlere öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra laboratuvarın açılışı yapıldı.

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER