Haber346

Ana Sınıfı Öğrencilerinden Gıda Bankası’na Bağış

Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu Anasınıfı öğrencileri Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında elde ettikleri geliri Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası’na bağışladı. Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu ana sınıfı öğrencilerinin, elektrik ve su gibi kaynakları tasarruflu kullanmalarını sağlamak amacıyla 3-4 haftalık “Tasarruf Eğitimi” verildi. Bu kapsamda minik öğrenciler, okulda veya evde boşa akan musluğu kapatmayan, ışığı söndürmeyen ya […]

Ana Sınıfı Öğrencilerinden Gıda Bankası’na Bağış
01 Mart 2018 - 17:51 'de eklendi.
Reklam

Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu Anasınıfı öğrencileri Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında elde ettikleri geliri Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası’na bağışladı.
Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu ana sınıfı öğrencilerinin, elektrik ve su gibi kaynakları tasarruflu kullanmalarını sağlamak amacıyla 3-4 haftalık “Tasarruf Eğitimi” verildi. Bu kapsamda minik öğrenciler, okulda veya evde boşa akan musluğu kapatmayan, ışığı söndürmeyen ya da buzdolabı kapağını açık unutan anne ve babalarının kumbaraya 1 lira atmalarını sağladı. Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu Şirinler Sınıfı öğretmeni Leyla Aydın Uzun ve beraberindeki bir grup öğrenci, kampanya süresince topladıkları yardımı teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret etti. Minik öğrenciler, Hayat Ağacı Derneği bünyesinde veren el ile alan eli buluşturan Gıda Bankası’nın gıda, temizlik ve giyim gibi reyonlarını gezdiler. Ana Sınıfı Öğretmeni Uzun, çocukların, okulda ve evde nasıl tasarruf yapabileceklerini öğrenmelerini sağlamak amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini, böylece öğrencilere duyarlılık kazandırmak istediklerini söyledi. Diğer yandan minik öğrencilerin, enerji kaynaklarından tasarruf sağlamak amacıyla gösterdikleri dikkat ve duyarlılık sayesinde biriktirilen 116 TL, Hayat Ağacı Derneği’ne makbuz karşılığında teslim edildi. Öğrenciler, bu vesile ile hem tasarrufu, hem de bu tasarruf sayesinde ihtiyaç sahiplerine yardım edebileceklerini öğrenmiş oldu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER