Haber346

Şahin, Kültür-Turizm Yatırımlarını Değerlendirdi

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, iktidarları döneminde Sivas’a yapılan ve yapılmakta olan kültür ve turizm hizmetleri hakkında bilgi verdi. İl Başkanı Şahin, kendi dönemlerinde birçok hizmet yapıldığının altını çizerek, “AK Parti iktidarında Sivas’a Kültür alanında birçok hizmet yaptık, özellikle İl Halk Kütüphanesi ve Yıldızdağı’na yaptığımız tesislerden sonra yeni Kültür Merkezimiz de Atatürk Kültür […]

Şahin, Kültür-Turizm Yatırımlarını Değerlendirdi
19 Şubat 2018 - 16:50 'de eklendi.
Reklam

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, iktidarları döneminde Sivas’a yapılan ve yapılmakta olan kültür ve turizm hizmetleri hakkında bilgi verdi.
İl Başkanı Şahin, kendi dönemlerinde birçok hizmet yapıldığının altını çizerek, “AK Parti iktidarında Sivas’a Kültür alanında birçok hizmet yaptık, özellikle İl Halk Kütüphanesi ve Yıldızdağı’na yaptığımız tesislerden sonra yeni Kültür Merkezimiz de Atatürk Kültür Merkezinin yanında yükselmekte ve bu sene hizmete açılacak. Aşık Veysel Kültür ve Sanat evi hayata geçti.” ifadelerini kullandı.
KALKIM BALIKLI KAPLICASI TURİZME KAZANDIRILACAK
Kaplıcalar hakkında da bilgi veren Şahin, “Sıcak Çermik’in de imar planı bakanlıklar tarafından onaylandı ayrıca özel sektörler de sıcak çermiğe oteller yapmış ve Sivas’ımıza kazandırmıştır.Diğer yandan Kangal Balıklı Kaplıcası ile aynı özelliğe sahip Kalkım Balıklı Kaplıcasının imar planları da bakanlık tarafından onaylanmıştır. Orda da ikinci bir balıklı kaplıcayı Sivas’ımıza ve Kangal’ımıza kazandırmış olacağız. ” dedi.
RESTORASYON ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR
Sivas’ın gözbebekleri haline gelen Tarihi Eserlerin restorasyon çalışmalarında da gelinen son noktayı anlatan Şahin, “UNESCO’nun Dünya Miras Listesinde yer alan Divriği Ulu Camii’nin ve Darüşşifasının restorasyonu hızla devam etmektedir.Aynı şekilde Divriği Kalesi’nde de restorasyon çalışmaları hızla sürmektedir.Gökmedrese’de yürütülen restorasyon çalışmalarında sona gelinmiştir, inşallah bu sene tamamlanacaktır. Behram Paşa Hanı ise restorasyon çalışmaları sonrasında 96 yatak kapasiteli otel olarak Sivas’ımıza hizmet etmeye devam edecektir. Bunlar dışındaki İlçelerimizdeki ve mahallelerimizdeki kültür hizmetleri aynı şekilde devam edecektir. ” diye konuştu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER