Haber346

Müftülükten Sivas’a Yakışır Kur’an Kursu

Vali Davut Gül, Müftülük tarafından inşaatı tamamlan ve kısa süre önce hizmete giren Kadı Burhaneddin Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulundu. Gül, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ile birlikte binayı gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Müftü Balkan, yaptığı konuşmada otel konforunda bir bina yapıldığını ifade ederek, 5 katlı binada anaokulu, Kur’an Kursu, hizmet içi eğitimler ile İslami […]

Müftülükten Sivas’a Yakışır Kur’an Kursu
19 Şubat 2018 - 16:44 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, Müftülük tarafından inşaatı tamamlan ve kısa süre önce hizmete giren Kadı Burhaneddin Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulundu. Gül, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ile birlikte binayı gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Müftü Balkan, yaptığı konuşmada otel konforunda bir bina yapıldığını ifade ederek, 5 katlı binada anaokulu, Kur’an Kursu, hizmet içi eğitimler ile İslami eğitimlerin verileceği salonlar oluğunu söyledi. Binanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Müftü Balkan, “Sayın Valimiz Davut Gül’e verdiği desteklerden dolayı minnettarız. ”dedi.
Vali Gül ise “Müftülüğümüze bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Müslümanlara yakışır bir hizmet binası olmuş. İçerisinde anaokulu, Kur’an Kursu ve çok amaçlı salonlar var. Öğrencilere sahip çıkılması ve onların en güzel şekilde yetiştirilmeleri son derece önemli. Çok modern bir bina olmuş. Standartları yüksek, Sivas’a ve vatandaşlarımıza yakışan bir bina yapıldı.” dedi.
Kursta eğitim gören öğrencilerle de yakından ilgilenen Vali Gül, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER