Haber346

200 Gram Ekmek 1 Liradan Satılacak

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Şubat Ayı toplantısında 250 gramdan olan ekmeğin 200 grama düşürülerek satılması oy çokluğuyla kabul edildi. Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Necati Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Afrin’de devam eden operasyonlardaki şehitlerimiz için saygı duruşu ve yapılan dualar ile başlayan toplantıda Başkan Şahin, “İş dünyası olarak, […]

200 Gram Ekmek 1 Liradan Satılacak
19 Şubat 2018 - 6:36 'de eklendi.
Reklam

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Şubat Ayı toplantısında 250 gramdan olan ekmeğin 200 grama düşürülerek satılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Necati Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Afrin’de devam eden operasyonlardaki şehitlerimiz için saygı duruşu ve yapılan dualar ile başlayan toplantıda Başkan Şahin, “İş dünyası olarak, milletimizin, devletimizin yanındayız” dedi.
Şahin, ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin başlattığı zeytin dalı harekâtını desteklediklerini belirterek, “Bu harekâtın, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi, hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için olduğunu görüyoruz. Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bölge, terör örgütlerinden temizlenerek, huzur, güven ve barış ortamı yeniden tesis edilmelidir. Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların da karşısındayız. Bizler ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Türkiye iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Devletimizin bekası, vatanımızın bölünmesi bütünlüğü için hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.

EKONOMİNİN ASKERLERİYİZ
STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ise ekonominin ve sanayinin askerleri olarak, üretmeye Türkiye’ye güç vermeye devam edeceklerini kaydetti. Yıldırım, “Ülkemiz bir savaştan geçiyor. Önce güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Askerlerimiz orada teröristlere karşı mücadele ederken, bizlerde ekonominin ve sanayinin askerleri olacağız. Çok çalışacağız, üreteceğiz. güçlü olacağız. Ülkemize en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Bizler burada askerliğimizi en iyi şekilde yaparsak, ülkemizi daha iyi yerlere gelecek Türkiye daha güçlenecektir” diye konuştu.

EN KARLI YATIRIM GAYRİMENKUL
Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi ve Müteahhitler Dernek Başkanı Sami Arifer de son günlerde emlak sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Gayrimenkulün her zaman önemli bir yatırım aracı olduğunu söyleyen Arifer, kış döneminde az da duraksayan sektörün baharla birlikte yeniden canlanacağını belirtti.

200 GRAM EKMEK 1 LİRADAN SATILACAK
Meclisin önemli diğer bir gündem maddesine ise ekmek zam talebi oluşturdu. Meclis Üyesi Hayrullah Karakaya, 20. Meslek komitesi üyelerinin talebi üzerine Belediye, Gıda ve Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğü, Esnaf Odaları Birliği ve STSO’dan bir temsilcinin katılımıyla komisyon oluşturulduğunu söyledi. Tarım Bakanlığı Gıda kodeksine göre ekmek israfının önlenmesi amacıyla 250 gram ekmeğin 200 gram olarak düşürülmesine karar verilmişti. Yapılan inceleme ve Meclise sunulan rapor doğrultusunda 200 gram ekmeğin fiyatının 1 liradan satışa sunulması oy çokluğuyla kabul edildi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER