Haber346

Şahin, Eğitim Yatırımlarını Değerlendirdi

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, hükümetleri döneminde Sivas’a yapılan eğitim yatırımlarını değerlendirdi. İl Başkanı Ziya Şahin, Sivas’ın 2019 yılında tekli eğitime geçeceğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı görevinin AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’a tevdi edildikten sonra, özellikle eğitim anlamında Sivas’ın ihtiyaçlarını karşılamak üzere hummalı bir çalışmaya koyulduklarını aktaran Şahin, “İlimizin yetkilileri ile […]

Şahin, Eğitim Yatırımlarını Değerlendirdi
18 Şubat 2018 - 8:20 'de eklendi.
Reklam

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, hükümetleri döneminde Sivas’a yapılan eğitim yatırımlarını değerlendirdi.

İl Başkanı Ziya Şahin, Sivas’ın 2019 yılında tekli eğitime geçeceğini ifade etti.
Milli Eğitim Bakanlığı görevinin AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’a tevdi edildikten sonra, özellikle eğitim anlamında Sivas’ın ihtiyaçlarını karşılamak üzere hummalı bir çalışmaya koyulduklarını aktaran Şahin, “İlimizin yetkilileri ile beraber bakanımızın önderliğinde milletvekillerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 2019 yılında Sivas’ta bütün okulların tekli eğitime geçmesini amaçladık, inşallah bu projeyi tamamlamış olacağız.” ifadesini kullandı.
Sivas’a yapılan ve yapılması planlanan eğitim yatırımları hakkında da bilgi veren Şahin, şunları kaydetti:
“Bu süreçte 732 derslikli 52 okul ilimize kazandırıyoruz. Bin 500 öğrenci kapasiteli 8 pansiyonu ilimize kazandırıyoruz, 12 spor salonunu öğrencilerimiz için okullarımıza kazandırıyoruz. 8 okulda da 22 adet atölye ilimize kazandırıyoruz, 24 derslikli Bilim ve Sanat Merkezi ilimize şu anda yapılmakta. Yine Sivas’a büyük bir öğretmenevi, aynı şekilde Koyulhisar, Gölova ve Doğanşar’da da öğretmenevleri kazandırıyoruz. Halk eğitim merkezi ve çeşitli kurumları yine Sivas’a kazandırmaktayız.”
Cumhuriyet Üniversitesinin gelişmesine özel önem verdiklerine işaret eden Şahin, 2017 yılı itibari ile öğrenci sayısının 57 bine yaklaştığını aktardı.
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde Hukuk Fakültesi ve Turizm Fakültesi kurulduğunu aktaran Şahin, şunları kaydetti:
“Bunlarla beraber üniversitemize ilgi daha da arttı, bu şekliyle fakülte sayısı 17’ye yükseldi. Yüksekokul sayımız 5, Meslek Yüksekokulu sayımız 14 oldu. Üniversitemiz içerisinde 4 tane enstitümüz var, 27 araştırma merkezi var. Akademisyen sayımız ise bin 840. Bin 840 personel ve 57 bin öğrencimiz ile hem ülkemize hem de Sivas’a hizmet veriyoruz.”

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER