Haber346

Sağlıkta Memnuniyet Yüzde 97´Ye Çıktı

AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, AK Parti hükümetleri sırasında Sivas´a yapılan sağlık hizmetleri konusunda açıklamalarda bulundu. AK Parti hükümetleri zamanında Türkiye genelinde ve ilimizde vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin arttığını söyleyen Başkan Şahin, “AK Parti İktidarı zamanında ülkemizdeki sağlık sistemine çok önem neşterler vurulmuş ve sağlıktan memnuniyet oranı çok düşük iken Yüzde 97´lere […]

Sağlıkta Memnuniyet Yüzde 97´Ye Çıktı
18 Şubat 2018 - 8:23 'de eklendi.
Reklam

AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, AK Parti hükümetleri sırasında Sivas´a yapılan sağlık hizmetleri konusunda açıklamalarda bulundu.
AK Parti hükümetleri zamanında Türkiye genelinde ve ilimizde vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin arttığını söyleyen Başkan Şahin, “AK Parti İktidarı zamanında ülkemizdeki sağlık sistemine çok önem neşterler vurulmuş ve sağlıktan memnuniyet oranı çok düşük iken Yüzde 97´lere kadar yükselmiştir. Dolayısıyla ilimizde de Sağlık alanında çok büyük gelişmeler olmuştur” dedi.
SAĞLIK ORDUMUZLA HİZMET VERİYORUZ
Sivas´ın sağlık hizmeti binası sayısı hakkında konuşan Şahin, Merkez Numune Hastanesi, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Diş Hastanesi ve ilçelerde bulunan hastaneler ile birlikte toplamda 22 hastaneye sahip olduğunu söyledi. Yatak ve hastane personelleri hakkında da bilgi veren Şahin, 9 bine yaklaşık sağlık ordusuyla vatandaşlara hizmet verildiğini söyledi.
Şahin, “İlimizde şuanda 22 tane hastanemiz bulunuyor. 22 hastanemizde 2 bin 700 yatak var. 622 tane uzman doktorumuz görev yapmaktadır. 678 tane Pratisyen doktorumuz görev yapmaktadır. 233 tane diş hekimimiz görev yapmaktadır. Yaklaşık 9 Bin kişilik sağlım ordumuzda Sivas´a hizmet vermekteyiz” ifadelerini kullandı.
Sivas Merkez ve ilçelere yapılacak olan sağlık hizmetleri yatırımları ile ilgili de bilgi veren Şahin, “230 yataklı Üniversite Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapımında son aşamaya gelinmiştir. 25 yataklı Gürün, 50 yataklı Suşehri hastaneleri, Şarkışla ve Yeniçubuk 112 Acil istasyonu inşaat çalışmaları devam etmektedir. Numune Hastanesine eklenecek 250 yataklı 3. Blok ve 195 yataklı Geriatri Binasının ihalesi yapılmış, yapım çalışmalarına başlanacaktır. 230 yataklı Üniversite Onkoloji Hastanesi, Gemerek, Akıncılar, Kangal ilçe hastaneleri proje aşamasında çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca Üniversite Hastanemize yeni bir büyük hastane kazandırmak noktasında çalışmalar son aşamaya gelmiştir. Polis Okulunun bulunduğu bölgeye inşallah yeni bir üniversite hastanesi yapılacaktır” diye konuştu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER