Haber346

100 Yaşına Gelenlerin İsimleri Mahallelerde Yaşatılacak

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın kentte yaşayan ve 100 yaşını dolduran yaşlı vatandaşların isimlerini oturdukları mahalle, cadde ve sokaklara vereceklerini söyledi. Belediye Başkanı Sami Aydın, geçtiğimiz gün düzenlenen “Sivas’ın Yaşayan Hafızalarına Ahde Vefa” isimli programda kentte yaşayan yaşlı vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda Başkan Aydın, yaşlı vatandaşlara olan minnet borcu ödemek […]

100 Yaşına Gelenlerin İsimleri Mahallelerde Yaşatılacak
18 Şubat 2018 - 8:12 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın kentte yaşayan ve 100 yaşını dolduran yaşlı vatandaşların isimlerini oturdukları mahalle, cadde ve sokaklara vereceklerini söyledi.
Belediye Başkanı Sami Aydın, geçtiğimiz gün düzenlenen “Sivas’ın Yaşayan Hafızalarına Ahde Vefa” isimli programda kentte yaşayan yaşlı vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda Başkan Aydın, yaşlı vatandaşlara olan minnet borcu ödemek adına Sivas’ta 100 yaşını geride bırakan vatandaşların isimlerini mahallelerinde cadde veya sokağa vereceklerini söyledi. Başkan Aydın, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür ve değerleri yarınlara taşımada önemli rol oynadıklarını belirterek, “Kendinize çok iyi bakacaksınız, sağlığınıza dikkat edeceksiniz. 100 yaşına geldiğiniz de ise bulunduğunuz mahallede bir caddeye veya sokağa sizin isminizi vereceğiz. İnşallah bu uygulamamız Sivas’ta bir gelenek halinde devam edecektir” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER