Haber346

Kale Projesi’ne Yönelik Çalışmalar Hız Kazandı

TARİHİ Sivas Kalesi’ni tekrar canlandırmak için Belediye tarafından kamulaştırılan alanlardaki metruk binaların yıkımı devam ediyor. Proje alanında kalan ve taşınarak başka bir yerde eğitim-öğretime devam eden Selçuk Ortaokulu’nun da yıkım çalışmalarına başlandı. Sivas Belediyesi tarafından şehrin tarihi dokusuna uygun olarak hayata geçirilmesi planlanan Kale Projesi çerçevesinde; konaklar, butik oteller, el sanatları çarşısı, hamam, restoranlar, hediyelik […]

Kale Projesi’ne Yönelik Çalışmalar Hız Kazandı
17 Şubat 2018 - 16:29 'de eklendi.
Reklam

TARİHİ Sivas Kalesi’ni tekrar canlandırmak için Belediye tarafından kamulaştırılan alanlardaki metruk binaların yıkımı devam ediyor. Proje alanında kalan ve taşınarak başka bir yerde eğitim-öğretime devam eden Selçuk Ortaokulu’nun da yıkım çalışmalarına başlandı.
Sivas Belediyesi tarafından şehrin tarihi dokusuna uygun olarak hayata geçirilmesi planlanan Kale Projesi çerçevesinde; konaklar, butik oteller, el sanatları çarşısı, hamam, restoranlar, hediyelik eşya dükkânları gibi turizme yönelik faaliyetleri içerisinde barındıracak sosyal tesisler yer alacak. Tarihi bir Sivas Mahallesi oluşturulması planlan projede yıkım çalışmaları sona yaklaşırken, çalışmaların etaplar halinde sürdürülmesi hedefleniyor. Selçuk Ortaokulu’nun bulunduğu alanın projeye dâhil edilmesi de tarihi Ulu Cami çevresinin açılmasına ve eserin gün yüzüne çıkmasına imkan sağlanacak.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER