Haber346

ÇEDAŞ, 2017 Yılında Ulaşılabilir Bir Şirket Oldu

ÇAMLIBEL Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 2017 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul ve Esaslar’da belirttiği hedef oranların üzerinde bir gerçekleşme yaparak çağrı merkezi süreçlerinde başarı sağladı. ÇEDAŞ, Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul […]

ÇEDAŞ, 2017 Yılında Ulaşılabilir Bir Şirket Oldu
17 Şubat 2018 - 16:18 'de eklendi.
Reklam

ÇAMLIBEL Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 2017 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul ve Esaslar’da belirttiği hedef oranların üzerinde bir gerçekleşme yaparak çağrı merkezi süreçlerinde başarı sağladı.
ÇEDAŞ, Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul ve Esaslar’da, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 5 Nisan 2017 tarihinde aldığı karar kapsamında belirtilen hedef kriterleri eksiksiz sağlayarak ulaşılabilir bir şirket olma yönünde büyük başarı elde etti. ÇEDAŞ, EPDK’nın Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul ve Esaslar’da yüzde 95 olarak hedef oran olarak belirlediği Ulaşılabilirlik Seviyesi 2’yi (US 2) yüzde 99,76, yüzde70 hedef oran olarak belirlediği Servis Seviyesini (SL) yüzde 92,53, yüzde 90 hedef oran olarak belirlediği Cevaplama Oranı’nı (AR) ise yüzde yüzde 98,20 olarak gerçekleştirdi. EPDK’nın Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarının üzerinde oranlarda bir gerçekleşme sağlayan ÇEDAŞ, müşteri iletişim kanallarını etkili bir şekilde kullandığını ispatladı. Elektrik dağıtım sektöründe ‘enerjimizle daha ileriye sloganı’ ile hizmet kalitesini her geçen gün daha yükseğe çıkarmayı hedefleyen ÇEDAŞ, müşteri memnuniyeti artırmaya yönelik uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda tüketicilerin Enerji Masası, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Web sitesi, Alo 186 Çağrı Merkezi, WhatsApp İhbar Hattı ve diğer iletişim kanalları üzerinden yaptığı ihbar, şikayet ve taleplere Çağrı Merkezi’nden geri dönüş sağlayan ÇEDAŞ, geri bildirimde bulunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. ÇEDAŞ Çağrı Merkezi bünyesinde muhtarlara ve il genel meclis üyelerine yönelik oluşturulan VİP Hat Uygulaması ile Muhtarlar ve İl Genel Meclis Üyeleri Çağrı Merkezi operatör kuyruğunda en ön sıraya gelerek müşteri temsilcisine hemen bağlanabiliyor. Öte yandan vatandaşlar elektrikle alakalı tüm sorun ve taleplerini yazılı, sesli ve görüntülü olarak Çağrı Merkezi bünyesinde devreye alınan 0552 186 0 186 numaralı ‘WhatsApp İhbar Hattı’na bildirebiliyor.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER