Haber346

Sivas’ta Basına Yer Yok!

İlimizin görsel ve yazılı basını meşakkatli bir görevi yerine getiriyor. Tatil ya da sosyal aktivite olanağı pek olmayan, kimi zaman ise bir araya gelmek için organizasyonlar yaparak yorgunluk atmak isteyen basın camiası, A konağında, B mesire alanında, C lokalinde bir araya gelip hal hatır sorma muhabbet etme imkânı buluyor. Eskiyen bir basın sitesini kullanan bazı […]

Sivas’ta Basına Yer Yok!
12 Şubat 2018 - 9:46 'de eklendi.
Reklam

İlimizin görsel ve yazılı basını meşakkatli bir görevi yerine getiriyor. Tatil ya da sosyal aktivite olanağı pek olmayan, kimi zaman ise bir araya gelmek için organizasyonlar yaparak yorgunluk atmak isteyen basın camiası, A konağında, B mesire alanında, C lokalinde bir araya gelip hal hatır sorma muhabbet etme imkânı buluyor. Eskiyen bir basın sitesini kullanan bazı gazetelerimiz yine farklı mekânlarda kamuoyunu aydınlatan ajanslarımız ve televizyonlarımız birbirinden uzak hizmet vermeye devam ediyor.

Diğer yandan ülke gündeminde yıllarca yer alan ve halen anılan iki değerli şehit gazetecimiz için adına yakışır alanlar ne yazık ki oluşturulmuyor. Kıbrıs’ta şehit olan Adem Yavuz ile Kahramanmaraş’ta şehit olan İsmail Güneş anısına yeni donatıların yapılmadığı görülüyor. İster istemez şu soru akıllara takılıyor. Şehit Gazeteci İsmail Güneş Basın Sitesi ilimiz basın kuruluşlarına yakışır ve kullanılır şekilde yeniden uygun bir alana inşa edilemez mi? Diğer yandan gazetecilere sosyal bir donatı kazandırılması amacıyla Şehit Gazeteci Adem Yavuz Sosyal Tesisleri yapılamaz mı? Hatta bu kompleks içerisinde Anadolu Basın Birliği, Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İlan Kurumu da hizmet veremez mi?

Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu zamanında basına tahsis edilen, eskiden ise toptancı sebze hali olarak hizmet veren İsmail Güneş Basın Sitesi 50 yaşında olmasına rağmen ayakta kalmaya çalışıyor. Diğer yandan bir hayırsever tarafından yaptırılan ve şu anki hali ise içler acısı olan Şehit Adem Yavuz Çeşmesi de Akdeğirmen Mahallesinde son demlerini yaşıyor.

Gecesi gündüzü olmayan, ilimizi yaptığı haberlerle aydınlatan ve Sivas’ın tanıtımına büyük oranda katkı sağlayan gazetecilerimize iki güzel tesis kazandırıldığı takdirde sanırım daha sağlıklı ve güzel bir ortam sağlanmış olacak. Onlar Sivas için en güzel haberlere yer verdi. Ancak onlara “YER” yok!…

Ozan Dağcıoğlu / Haber346.com

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER