Haber346

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Bölgemiz çok vahim gelişmelere gebedir ve çok ısınmıştır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Bölgemiz çok vahim gelişmelere gebedir ve çok ısınmıştır. Kutuplaşma ileri düzeydedir. Buhran süreci çok tehlikeli şekilde mesafe almaktadır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Bölgemiz çok vahim gelişmelere gebedir ve çok ısınmıştır
12 Şubat 2018 - 6:30 'de eklendi.
Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Dayanışma ve birlik ruhunun güçlenmesini temenni ediyorum”

Taşıdığımız sorumluluk tarihidir. Taşkın ve aşkın bir mücadele ruhuna sahip olmak asıl ve esastır. Aynı zaman da millet varlığının devamında yegane güven kaynağı olduğu artık anlaşılmış olan MHP bir yanda tehditleri öngörüyle teşhis ederken, diğer yandan Türkiye’ye hizmet için çalışmalarını yoğunlaştıracaktır. Biliniz ki önümüz açık fikri ve siyasi bekamız milli bekayla çakışıktır. Yaşanan bugünkü sürece sürece ve yaklaşan tehlikelere vatandaşlarımın hem dikkatini çekiyor, hem de dayanışma ve birlik ruhunun güçlenmesini temenni ediyorum. Yüreğinde vatan ve bayrak sevgisi olan herkesi ortak değerlerimizde buluşmaya davet ediyorum. Millet varlığına karşı husumete yeltenenleri de tahrikleri bırakarak girdikleri ihanet yolculuğundan vazgeçmeleri konusunda kesinkes uyarıyorum.

“Türkiye’nin güneyinde korkunç bir kumpas tedavüldedir”

Türkiyenin güney sınırları boyunca mazisi bir asrı bulan korkunç bir kumpas tedavüldedir. Fıratın doğusunda 700 kilometrekarelik PKK/PYD kuşağı oluşmuştur. Suriye’nin kuzeyine yuvalanmış hainler tutundukları alanlardan teker teker sökülüp atılmazlarsa vatan tehlikede beka ateş altındadır. Bu itibarla Zeytin Dalı Harekatı haklı meşru ve milli bir duruşun sahaya yansımış Afrin’e odaklanmış hali ve şeklidir. Nereye kadar gidiyorsa oraya kadar sürdürülmelidir.Zeytin Dalı Harekatı’nın 21. gününde PKK/PYD’nin saklandığı bölgelerde önemli hedefler imha edilmiştir. Jetlerimizin muazzam desteği ile kuzeybatı hattındaki Kırıkhan-Hassa-Deli Osman bölgesinin 56 kilometrekarelik bölümünde denetim sağlanmıştır. PKK/PYD’nin mevzi ve kotrol noktaları ile araç ve gereçleri kademe kademe yok edilmektedir. Harekatın planlamasında masumların zarar görmemesi için olağanüstü titizlik ve çaba gösterilmektedir. Afrin’den peş peşe gelen şehit haberleri elbette bizleri derin bir hüzne boğmaktadır. Atak tipi bir helikopterimiz dün öğle saatlerinde kırıma uğramış, maalesef iki kahramanımız şehit olmuştur. Doçka saldırısından mı yoksa teknik bir arızadan dolayı mı düştüğü sanıyorum kısa zaman içinde netlik kazanacaktır.

Bedelini ödeyecekler

Sınırlarımızda büyük bir hareketlilik ve askeri sevkiyat vardır. Dün 9 kahramanımız şehit düşerken 11’i de yaralanmıştır. Bu aşamada aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralı evlatlarımıza şifalar diliyorum. Ailelerine, silah arkadaşlarına, milletimize ve hepimize başsağlığı diliyorum. Terörle mücadelenin bir doğası vardır. Vatan savunmasının arzu etmesek de acı verici sonuçları doğmaktadır. Ancak her şehit Türk vatanının manevi semalarında ebedi ve manevi muhafızdır. İnancımıza göre şehitler ölmemiştir. İddiamızla bu vatan bölünmeyecektir. İrademizle bu bayrak inmeyecektir. Türkiye felaketlerin üstesinden gelecek birliğe ve bıçkın bir birliktelik ruhuna sahiptir. Terörle girdiğimiz bu yüksek mücadele mutlaka başarıyla sonuçlanacaktır. PKK/PYD hesap verecek, küstahlığının ve şerefsizliğini bedelini Allah şahit olsun ki verecektir.

“ABD yanlıştan dönmez ise durumunun tarifi düşmanca olarak anılacaktır”

İŞİD’e karşı kurulan eften püften koalisyonun ABD’li komutanı Türkiye’nin yanlış hesabından dolayı kaygılandığını açıklamış. Acaba yanlış bu sömürgeciye göre nedir? Biz düşünüyor ve hesap ediyoruz ve de hiç kimseden korkumuz olmadığını bozkurt duruşuyla Antalya’dan ilan ediyoruz. Canilerin ellerinde bulunan silahların hangi ülke tarafından hibe edildiği bellidir. ABD suçüstü yakalanmıştır. Bu da yetmemiş Türkiye’ye yapılan saldırıları teşvik ve tahrik etmiş, en azından namluya mermiyi sürmüştür. ABD yanlıştan dönmez ise durumunun tarifi düşmanca, duruşunun tanımı düşmanlık olarak anılacaktır.

“Afrin’e mutlaka girilmelidir”

ABD’nin Mondros ve Sevr prizmasından Türkiye’ye bakışı skandaldır. Bu ülke hiçbir sözünde durmamıştır. Hiçbir vaadini tutmamıştır. Fırat’ın doğusunu hainlere bırakmıştır. Menbiç’e konuşlanmış, Türkiye’ye gözdağı vermeye kalkışmıştır. Kabullenmediğimiz her dayatmayı bir yenisi izliyor; her oldubittinin ardından bir yenisi geliyor. Bunu reddediyoruz, bu zilleti zelillere aynen iade ediyoruz. ABD’nin gözetiminde, Menbiç’ten Afrin’e terörist kaydırıldığı da medyaya yansımıştır. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ne derse desin, nasıl kıvranırsa kıvransın, Afrin’e mutlaka girilmeli, Afrin mutlaka teröristlerden tepeden tırnağa arındırılmalıdır.

“Bölgemiz çok vahim gelişmelere gebedir ve çok ısınmıştır”

Ege ve Akdeniz’de gerilim politikası uygulayanlar, sabrımızı zorlayanlar hata ve gaflettedir. Türkiye her cephede hakkını koruyabilecek seviyededir. Diğer yandan İsrail, Suriye’de devreye şiddet ve alenen girmiştir. Suriye İsrail’e ait bir F-16 savaş uçağını düşürmüştür. Bunun karşılığında israil anında misilleme yapmış, belirlediği hedefleri vurmuş İran’a da rest çekmiştir. Bölgemiz çok vahim gelişmelere gebedir ve çok ısınmıştır. Kutuplaşma ileri düzeydedir. Buhran süreci çok tehlikeli şekilde mesafe almaktadır. Bu tehlikeli sürece göğüs germek ve milli dayanışma ruhuyla Türkiye’yi birlik, bütünlük ve huzur içinde onurlu ve aydınlık bir geleceğe taşımak, siyaset kurumunun ve milli mutabakat ruhunun en yakın ve öncelikli görevidir.

Kaynak: TRT Haber

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER